Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Cisco CyberRace kiberbiztonsági verseny

Karunk CyberLAB csapata a nemzetközi Cisco CyberRace kiberbiztonsági versenyen 6. helyezést ért el, a magyar csapatok között pedig az 1. helyezést szerezte meg. 

A versenyen 24 országból 227 csapat vett részt, a McLaren támogatásával zajló megmérettetésen. A Cisco Magyarország és a Cisco Networking Academy közössége is nagy büszkeséggel tekint a csapatunk eredményeire, hiszen tavaly 2. helyezést értünk el.

Az algoritmus és a stratégiai gondolkodás döntött az idei Prograce programozóversenyen

Logikus, algoritmikus gondolkodás – ez volt a kulcsa az idén 7. alkalommal megrendezett Prograce programo-zóversenynek, melyet a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, valamint a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) közösen szervezett meg december 18-án. A 33 részt vevő csapat között több pécsi volt, de Bajáról, Szentesről, Nagykanizsáról, Bonyhádról, Barcsról és Budapestről is érkeztek diákok. 

Egy anyuka és a kislánya juthat otthonhoz pécsi egyetemisták segítségével

Egy nehéz sorsú család juthat otthonhoz a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) Lakni kell! projektjének segítségével. Ezúttal egy kislányát egyedül nevelő édesanya otthonát tervezik meg egy üresen álló pécsi önkormányzati lakásba az építészhallgatók, majd egy adománygyűjtő akció keretében kapott építési anyagokkal meg is valósítják az elképzeléseiket. Amellett, hogy a leendő szakemberek a gyakorlatban szembesülnek azzal, miként válthatók valóra az elgondolásaik, azt is megtapasztalják, hogy az építészet hogyan járul hozzá a társadalmi fenntarthatósághoz. Ez utóbbi téma a PTE MIK-en 2015 óta létező, 2023 óta pedig Szolidáris Építészet Kutatócsoportként működő közösség életében is fontos szerepet játszik.

A Prograce programozóversenyt idén IT-állásbörze kíséri a PTE MIK-en

Logikus, algoritmikus gondolkodás – ez a kulcsa az idén 7. alkalommal megrendezendő Prograce országos programozóversenynek. 2024. december 18-án (szerdán) újra Pécsre várják a Neumann János Számítógéptudományi Társaság, valamint a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) által meghirdetett versenyre a középiskolások és egyetemisták alkotta kétfős csapatokat, hogy összemérjék logikai és programozói tudásukat. 

Mesterszintű közös képzés alapításán dolgozunk a kínai beihai-i dizájnegyetemmel

Mesterszintű közös képzés alapításával erősítenénk a 2016 óta az építész és építőművész területen fennálló kapcsolatunkat a Beihai University of Art and Design (BUAD) egyetemmel.
A 2000-ben alapított, alkalmazott művészeti képzésekre szakosodott, több mint 12 ezer hallgatóval rendelkező kínai egyetem képviselői egyhetes szakmai látogatáson vettek részt Pécsett, amelyen az oktatási módszertani tudásmegosztás mellett a közös képzés előkészítése is elkezdődött. 

Összefoglaló a MIK PARTNERS 2024 Szakmai Napról

Az idei MIK PARTNERS Szakmai Napon 27 szekcióban, mintegy 150 szakmai előadás hangzott el. Szekcióink látogatókban is bővelkedtek - 170 fő PTE munkatárs, közel 1000 fő MIK-es hallgató, mintegy 100 fő szakmai kamarai tag és mintegy 400 fő vendég regisztrált konferenciánkra. 

Összefoglaló az V. Gépészmérnöki Tudományok Népszerűsítése Konferenciáról

Ötödszörre rendezte meg a Magyar Tudomány Ünnepe országos rendezvénysorozat keretében a Gépészmérnöki Tudományok Népszerűsítése Konferenciát a PTE MIK gépészmérnök oktató gárdája, a Magyar Tudományos Akadémia Pécsi területi Bizottsága Gépészeti és Épületgépészeti Munkabizottsággal (MTA PAB GÉG) közösen. 

Hallgatók által készült odúval teszik komfortossá a madarak élőhelyét - Madárbarát munkahely lett a PTE MIK

Madáretetőket és a hallgatók által készített egyedi grafikájú madárodúkat, valamint az ökológiai diverzitást elősegítve denevérodúkat helyeztek ki a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) parkjába, amelyet madárbarát környezetté igazítva az intézmény megkapta a Madárbarát Munkahely címet. A kar oktatói, munkatársai és hallgatói a jövőben ellenőrzik, karbantartják az odúkat, a téli időszakban pedig folyamatosan etetik a madarakat. A madárbarát munkahely kialakítása ezzel nem ért véget, tervezik, hogy a jövőben más típusú madárodúkat is kihelyeznek, hogy még több faj lehessen hasznos „ingatlanfoglaló”. Az intézmény parkjába madáritatók, valamint az ökológiai egyensúly fenntartásaként rovar- és méhhotelek, továbbá sünhotelek is kerülnek majd.

A PTE MIK Póznamókusai nyerték az idei Challenge.ON-t

Időutazásra hívták a 2024-es Challenge.ON verseny nevezőit, akiknek az 50 év múlva működő villamosenergia-hálózatra kellett ráhangolódniuk. A villamosmérnök-hallgatók számára meghirdetett országos szakmai versenyen három fordulóban mérték össze a tudásukat a háromfős csapatok. A budapesti élő döntőbe a legjobb 8 csapat jutott be, köztük a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának MIK-Tech (Hegedűs Luca, Görcsös Ákos, Bodó Attila) és PTE MIK Póznamókusok (Rittlinger Betti, Kőhegyi Nikolett, Szép Patrik) csapata. A versenyzőknek egy vitapárbajon az előre megadott témakörökben kellett képviselniük a pro vagy a kontra oldalt. A döntőt a legjobban vitázó formáció, a PTE MIK Póznamókusok csapata nyerte meg.