Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

KiléPTEtő - programsorozat végzősöknek

Szeretnéd tudni, mit vár a munkáltató egy frissdiplomástól? Kíváncsi vagy, mit tehetsz azért, hogy minél könnyebben beilleszkedj a diploma utáni munkahelyeden? Bizonytalan vagy abban, mi vár rád az első munkanapjaidon? Kipróbálnál élményteli, kiscsoportos gyakorlatokat, amivel magadat fejlesztheted?

Ha a válaszod többségében igen, akkor várunk szeretettel 2022. november 15-17. között az alábbi programokon.

Búcsú Glöckler Lászlótól

Búcsú Glöckler Lászlótól

Fájó szívvel búcsúzunk volt kollégánktól, Glöckler Lászlótól. Glöcki – ahogy mi neveztük - 1971-ben került a Kar jogelődintézményébe, a Pollack Mihály Műszaki Főiskolára és itt dolgozott 2010-ig, nyugdíjazásáig. A Gépszerkezettan Tanszék főiskolai adjunktusaként főleg mechanikát és acélszerszerkezeteket oktatott.

Én, József Attila

A musical-t Szirtes Tamás rendezésében, „egyfajta ismeretterjesztő elhivatottság ” hozta létre, hogy a színház eszközeivel megismertesse, egy hihetetlenül izgalmas személyiség életének sorsfordító részleteit, a zene segítségével még mélyebb értelmet adva verseinek, hangulatainak.

Huawei Technologies SEEDs online training

Welcome to the 2022 Huawei Seeds for the Future Program from 7th – 14th November.

 

We are offering undergraduate and graduate students from all academic backgrounds the opportunity to join.

Ablak a végtelenre: Hangverseny az elhunytak emlékére

Amikor ezekben a napokban elhunyt szeretteinkre emlékezve gyertyát gyújtunk, titkon azt reméljük, hogy halottaink nem csupán a szívünkben élnek tovább. Ott vannak valahol az örökkévalóságban, ahova mindannyian tartunk. A Pannon Filharmonikusok a legnagyobb Mestert, Johann Sebastian Bachot hívja október 28-án segítségül, hogy meghalljuk a halhatatlant, elképzeljük a láthatatlant.

A hazai egyetemi szintű építészképzések közül elsőként akkreditálja nemzetközi szinten alap és mesterképzését a PTE MIK

A hazai egyetemi szintű építészképzések közül elsőként akkreditálja nemzetközi szinten alap és mesterképzését a PTE MIK

Az országban a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) lehet az első felsőoktatási intézmény, amely megszerezheti az építészmérnök alap- és mesterképzésére az UIA-UNESCO-RIBA nemzet-közi szervezetek közös akkreditációját. A közelmúltban Pécsett járt független szakmai szervezet küldöttjei az oktatókkal, a hallgatókkal és a kar vezetésével folytatott egyeztetést követően elfogadták a teljes program kandidálhatóságát – ezzel elnyerve a jelölti státuszt –, így a PTE MIK két év múlva megkaphatja az építész-képzés két szintjére a nemzetközi minősítést. Ez egyrészt növeli a képzés nemzetközi elismertségét és láthatóságát, egyben jelentősen megemeli az itt szerzett diploma piaci értékét.