Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

Te is változtatnál a világon?

Időpont:

Megmutatjuk, hogy szerintünk milyen lesz a digitális jövő. Tegyél 3D virtuális sétát a jövő munkahelyén, próbáld ki a VR szemüveget! Nézd meg terepasztalunkon a jövő városát! 

Csapolj sört virtuális felszolgáló és IoT megoldásunk segítségével vagy vezéreld egy tablettel a V-GO robotot vagy csekkold le az Aximmetry 3D alkalmazásban az Ipar 4.0 megoldásokat! Fotózkodj ismerőseiddel 360 fokos kamerával és posztold a facebookra! Hallgasd meg, hogyan zenélnek a textilek! Beszélgethetsz kollégáinkkal arról is, milyen feladatokra várunk most gyakornokokat.

MILYEN VÁLLALAT A T-SYSTEMS? 

A T-Systems Magyarország Zrt. Magyarország legnagyobb, a teljes infokommunikációs spektrumot lefedő szolgáltató vállalata, a Magyar Telekom 100%-os tulajdona, ügyfélkörébe tartoznak a nagyvállalatok mellett a közszféra intézményei, melyeknek a legújabb technológiai és üzleti trendeknek megfelelő infokommunikációs megoldásokat nyújtja. Egyetemünk és a vállalat 2014.12.17-én együttműködési megállapodást írt alá. Ennek legújabb eleme az interaktív digitális Jövőtér kiállítást és IT szakmai előadásból álló rendezvény. 

MIT TAKAR A JÖVŐTÉR RENDEZVÉNY?
  • több állomásból álló rendezvénysorozat mostani és leendő egyetemisták számára
  • a helyszínek budapesti és vidéki, elsősorban műszaki, informatikai orientáltságú egyetemek
  • az interaktív digitális bemutatótérre és szakmai előadásokra épülő rendezvényen 
  • a T-Systems szakemberei azokat a jövőt formáló projekteket mutatják be, amelyekben egyetemi tanulmányaik mellett gyakornokként részt vehetnek az adott felsőoktatási intézményben tanuló hallgatók, így
  • a diákok megismerhetik az aktuális pécsi t-systemses és telekomos gyakornoki munkalehetőségeket.
MILYEN ESZKÖZÖKET  MUTAT BE A T-SYSTEMS JÖVŐTÉR KIÁLLÍTÁS?
  • 360 FOKOS KAMERA. A kamera segítségével 360 fokos fotót készíthetnek a résztvevők barátaikkal, amit utána megoszthatnak a facebookon. 
  • AXIMMETRY 3D ALKALMAZÁS. A szemünk előtt zajlik az autó és az autózás gyökeres átalakulása. Az iparágat jellemző úttörő innovációknak köszönhetően sorra jelennek meg a forradalmi megoldások a járműfejlesztés és gyártás (ipar 4.0), az autó és digitális nóvumok találkozásában (Önvezető elektromos autó) és az autóhasználati szokásokban (Smart Parking). Az Aximmetry 3D-s alkalmazásában interaktív módon próbálhatók ki az ipar vertikumban megjelenő innovatív, "Industrie 4.0 – ready" megoldások. 
  • SECURITY KIOSK. Biztonságos környezetben a szervezeteknek folyamatos ellenőrzés alatt kell tartaniuk a hálózat be- és kiáramló adatait, hogy megvédjek a rendszert a potenciális fenyegetésektől és megelőzzék a kényes adatok kiszivárgását.  A TSM Kiosk egy ellenőrző pontként védi a szervezeteket azáltal, hogy az USB meghajtók és más média eszközök felől érkező digitális tartalmakat képes ellenőrizni, kontrollálni és szükség esetén fertőtleníti, mielőtt azok a biztonságos hálózatba kerülnek. 
  • SMART CITY LEAPMOTION. A 3D technológián alapuló alkalmazás egy egyedi vezérléssel bemutatja, hogy a T-Systems Magyarország, egy városrészt milyen okos szolgáltatásokkal tehet élhetőbbé az ott lakó és dolgozó emberek számára, legyen szó okos mérésről, intelligens energia menedzsmentről vagy közvilágításról, e-parkolásról, okos kioszkokról és padokról, környezetmonitoringról, vagy akár közösségi közlekedés menedzsmentről. 
  • TEREPASZTAL. A T-Systems digitális város és közösségi közlekedés megoldásait mutatjuk be Miniversum formában. 
  • VANDA SÖRCSAP. Az Advanced IVR Framework (AIF) egy olyan szoftvermegoldás, amely lehetővé teszi önkiszolgáló alkalmazások készítését, üzemeltetését, riportolását és dokumentálását mind az IVR, mind az okostelefonos csatorna számára. Segítségével az üzleti felhasználók módosíthatják az alkalmazásokat programozói tudás és az IT bevonása nélkül is, miközben azok használatáról teljes körű, üzleti szemléletű riportokból tájékozódhatnak. Ezt a szoftvermegoldást demózzák egy virtuális asszisztensen keresztül, aki az érdeklődést sörrel jutalmazza. 
  • VGO ROBOT. Személyes jelenlétet biztosít bárhol és bármikor anélkül, hogy a fizikailag ott lennénk a helyszínen a teljes vizuális és auditív élmény biztosításával. Ez a robottechnika kiválóan használható az egészségügyben, oktatásban, üzleti életben dolgozók esetén, mint pl.: ápolók, orvosok, diákok, egyetemi hallgatók, távoli munkavégzők, kórházak stb. esetében.
  • VR-SZEMÜVEG. A virtuális szemüvegen keresztül a digitális jövő tárul fel, amit a T-Systems nyújt ügyfeleinek. 
  • ZENÉLŐ TEXTILEK. A T-Systems innovációs labje, a Kitchen Budapest által fejlesztett digitális művészeti alkotás. Új anyagok, e-textilek, okos szövetek és mikrovezérlők lehetővé teszik számunkra, hogy váratlan érzékelőket hozzunk létre annak érdekében, hogy hardverrel kommunikálhassunk. A résztvevők aktívan tesztelhetik és kipróbálhatják a különböző kristály, textil és alternatív szenzorokat, amik rögtönzött hangzásképet adnak, valamint bepillantást nyerhetnek, megérthetik az ilyen környezetben lévő munkafolyamatokat.

Kedvcsinálónak kattints az áprilisi Óbudai Egyetemi Jövőtérről készült videónkra, kattints ide!